T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
İlçemizi yurtdışında gelerek  Ziyaret eden
EP Magazine Dergisine
Tıklayınız>>>
Buğdayın Atası  Siyez
İhsangazi'de...

           Bulunduğunuz Yer: S. Y. ve Dayanışma Vakfı  >>   Şartlı Nakit Transferleri(SRAP)

 Şartlı Nakit Transferleri(SRAP)
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

                            SOSYAL RİSKİ AZALTMA PROJESİ(SRAP)
                            ŞARTLI NAKİT TRANSFERİ YARDIMLARI


Sağlık ve Gebelik Yardımları

Şartlı Nakit Transferi Sağlık ve Gebelik Yardımları, sosyal güvenlikten yoksun muhtaç durumdaki aileler içindir. İl/ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) verilir. Okul öncesi çocuklarını düzenli sağlık kontrollerine götüremeyen aileleri ve doğum öncesi sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptıramayan ve doğumlarını doktor kontrolünde yapamayan anne adaylarını ekonomik yönden destekleyen düzenli bir nakit sosyal yardım sistemidir. Şartlı Nakit Transferi Sağlık ve Gebelik Yardımlarından faydalanabilmek için:

• 0-6 yaş grubu çocukların düzenli olarak sağlık ocaklarına götürülmesi ve düzenli sağlık kontrollerinin yaptırılması ile

• bebek bekleyen anne adaylarının sağlık kontrollerini yaptırarak doğumlarını doktor kontrolünde yaptırması gerekmektedir. Devam koşulu, Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde, sağlık ocakları/ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezleri aracılığıyla takip edilmektedir.

Sizden Beklediklerimiz

1. SYDV'den gönderilen başvuru formları ve başvuru formu kutuları sağlık ocağında bulundurulur.

2. Sağlık personeli, Şartlı Nakit Transferi hedef kitlesinde yer alması muhtemel çocukların ailelerini ve anne adaylarını başvuru yapmaya yönlendirirler.

3. Başvuru formları, ekleri ile birlikte SYDV'ye teslim edilir.

4. SYDV tarafından fayda sahibi olan çocuklar için her ayın 1. günü gönderilen takip formlarında istenen bilgiler, takip eden ayın 3. gününe kadar SYDV'ye gönderilir.

UNUTMAYINIZ ! Takip formlarının zamanında sisteme girilememesi, çocuklarımızın ve anne adaylarının o ayki ödemelerini alamamaları anlamına gelmektedir.


Eğitim Yardımları

Şartlı Nakit Transferi Eğitim Yardımları, sosyal güvenlikten yoksun muhtaç durumdaki aileler içindir.İl/ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) verilir. Şartlı Nakit Transferi Eğitim Yardımları, çocuklarını okula gönderemeyen veya okuldan almak zorunda kalan aileleri ekonomik yönden destekleyen düzenli bir nakit sosyal yardım sistemidir.Şartlı Nakit Transferi Eğitim yardımlarının amacı, çocukların okul masraflarını karşılayarak,yoksul ailelerin çocuklarına okuma imkanı sunmaktır.Şartlı Nakit Transferi Eğitim Yardımlarından faydalanabilmek için, öğrencilerin aylık %80 devamsızlık sınırı aşmayacak şekilde düzenli olarak okula devam etmesi ve bir kereden fazla sınıf tekrarında bulunmaması gerekmektedir.Çocukların okullara devam durumu, M.E.B'lığı ile iş birliği içerisinde, okullar aracılığıyla takip edilmektedir.


1. İl/ilçedeki SYDV'den gönderilen başvuru formları ve başvuru formu kutuları okulda bulundurulur.
2. Yöneticiler ve öğretmenler, Şartlı Nakit Transferi hedef kitlesinde yer alması muhtemel öğrencilerin ailelerini başvuru yapmaya yönlendirirler.
3. Başvuru formları, ekleri ile birlikte SYDV'ye teslim edilir.
4. SYDV tarafından fayda sahibi olan çocuklar için, her ayın 1.günü gönderilen takip formlarında istenen bilgiler,
• Çocukların devam/devamsızlık durumları
• dönem sonunda başarı durumları
• yıl sonunda sınıf geçme durumları
Takip eden ayın 3.gününe kadar SYDV'ye gönderilir.

UNUTMAYINIZ! Takip formlarının zamanında sisteme girilememesi,öğrencilerimizin o ayki ödemelerini alamamaları anlamına gelmektedir


Adres: Yeni Mahalle Haraçoğlu Caddesi No: 26 İhsangazi/KASTAMONU

Tel    : Santral-0(366) 392 12 22 - 392 12 24      Faks : 0 (366) 392 12 33

İhsangazi Kaymakamlığı © 2016
Son Güncelleme 21.09.2016